ABF

2018 Grand National Open Teams

Tweed Ultima Conference Centre, 20 Stuart Street, Tweed Heads, NSW
Friday November 30 - Monday December 3 2018

Latest News
General Information
  ° General Regulations
  ° Masterpoints
  ° Contact
National Final
  ° Venue
  ° Accommodation
  ° Travel Subsidies
  ° Session Times
  ° Field
  ° Lunch Orders Menu
  ° Captains' Letter
Results and Draw
Past GNOT

 • National Final Field

If the names and make-up are incorrect, please contact secretariat@abf.com.au.

ACT Provincial Tamsin Paige, Zachary Neulinger, Cathy Nichols, John Niven
Adelaide 1 Philip Markey, Russel Harms, David Middleton, Zoli Nagy, Jeff Travis, Justin Williams
Adelaide 2 Mark Jappe, Mark Deaton, George Evans, John Maddison
Adelaide 3 Joanne Bakas, Tassi Georgiadis, Bill Bradshaw, Peter Dieperink
Brisbane 1 Alan Gibson, Alison Dawson, Elizabeth Zeller, Brian Patterson
Brisbane 2 Patrick Bugler, Toni Bardon, James Evans, Pamela Evans
Brisbane 3 Jill Magee, Terry Strong, Paul Hooykaas, Martin Doran
Canberra 1 David Hoffman, Elizabeth Havas, Margaret Bourke, David Appleton, Peter Reynolds
Canberra 2 George Kozakos, Arjuna De Livera, Jodi Tutty, Stephen Fischer
Capricornia Adrian Lohmann, Don Cameron, Malcolm Allan, Ken Cupples
Central Coast Di Coats, Chris Hannan, Lorraine Lindsay, Helen Milward, Jan Clarke
Central Inland Bastian Bolt, Michael Johnson, Ian Price, Rachel Rich, Bruce Tier
Darling Downs Chris Snook, Denise Hartwig, John Churchett, Eileen Josey, Mohan Trada
Far Nth Queensland Terry Conlan, Barbara Power, Alexander Long, Tony Lusk, Michael Byrne
Geelong Mike Stokie, Geoffrey Temple, Roger Gillard, Piyush Jain
Gippsland 1 Dina Drury, Jack Kuiper, Richard Moss, Susan Ruffin, Clive Hope
Gippsland 2 Helen McAdam, Don Tylee, Moira Hecker, Robin Hecker
Gold Coast 1 Margaret Pisko, Trish Anagnostou, Tom Strong, Edda Strong
Gold Coast 2 John Correy, Catherine McPaul, Birgitt Bingham, Ludwik Tomalak
Gold Coast 3 Kaye Donaldson, Merle Bogatie, Larraine De Nett, Judith Woodward, Tony Berger
Hunter 1 Chris Dibley, Julie Gleeson, Michael Simes, Paul McGrath
Hunter 2 Philip Hocking, Cathy Hocking, Jill Blenkey, Jeff Conroy
Hunter 3 Christine Chandler, Christo Moskovsky, Emil Battista, Roger Yandle
Melbourne 1 Stan Klofa, Anna St Clair, Dee Harley, Michael Gurfinkiel
Melbourne 2 Annette Maluish, Andrew Mill, Andrew Hegedus, Justin Mill
Melbourne 3 Steven White, Frank Kovacs, Chelliah Arul, Kumuara Nainanayake
Mountains 1 Dennis Raymond, Terry Palmer, Andy Milne, Ernie Newman
Mountains 2 Susan Capp, Kelela Allen, Tammy Schwarz, Alan Schwartz
Mid-North Coast 1 Bronwyn Boehm, Henry Hudson, Karl Buchmann, Jill Buchmann
Mid-North Coast 2 Denise Strain, Bob Stewart, Chris Bell, Rod Easton
Northern Territory Rosemary Mooney, Chris Depasquale, Eric Nunn, Pam Nunn
Northern Rivers 1 Marjorie Askew, Eric Hurley, Gary Lynn, William Powell
Northern Rivers 2 Ray Thorley, Elise Thorley, Andy Braithwaite, Suzie Braithwaite, Chris Fraser
North Queensland Betty Hobdell, Rosemary Glastonbury, Ian Patterson, Bill Bishop, Diana McAlister
Northern Victoria Dan Delcourt, Kerry Delcourt, Tom Hackett, Jan Hackett
Perth 1 Francesca McGrath, Renee Cooper, Simon Brayshaw, Paul Brayshaw, Chris Mulley, Tim Munro
Perth 2 Trevor Fuller, Leone Fuller, Marnie Leybourne, Nick Cantatore
Perth 3 Noeline Law, Lauren Shiels, Mark Doust, Susanne Gammon
SA Provincial Peter Colmer, Bronny Colmer, Wendy Hopkins, John Smith
South Coast Ray Turner, David Woodward, Judy Esso, Geoffrey Phegan
South West NSW David Brennan, Jan Rava, Bal Krishan, Phil Glover
Sunshine Coast 1 Philippa Barnett, David Harris , Rosemary Green, Timothy Ridley, Sam Halvorsen
Sunshine Coast 2 Stephen Brookes, Verna Brookes, Adrienne Kelly, Ken Dawson, Peter Busch
Sunshine Coast 3 David Rubin, Keith Cohen, Alan Jones, John De Raad
Sydney 1 Peter Buchen, Terry Brown, Ron Klinger, Matt Mullamphy, Kim Morrison, Matthew Thomson
Sydney 2 Bruce Neill, Avi Kanetkar, John Newman, Nye Griffiths, Pauline Gumby, Warren Lazer
Sydney 4 Robert Krochmalik, Daniel Krochmalik, Robert Grynberg, David Stern, Tom Moss, Michael Wilkinson
Sydney 3 Andre Korenhof, David Beauchamp, Mike Hughes, Peter Fordham, Maurits van der Vlugt, Carola Hoogervorst
Sydney 5 David Weston, Julian Foster, Martin Bloom, Tony Nunn
Sydney 6 Nicholas Ranson, John McMahon, Lavy Libman, Tomer Libman
Sydney 7 William Zhang, Yumin Li, Wayne Zhu, Yixiang Zhang, Paul Dalley
Tablelands Illawarra Jeff Carberry, Kay Hart, Paul Lavings, Helen Lavings
Tasmania North Susan Martin, Pamela Lidl, Roger Watts, Ian Farmer
Tasmania South Ann Paton, Hugh Grosvenor, Hilton Francis, Wynne Webber
WA Country Florence Maltby, Phil Power, Douglas Hardman, Vera Hardman
WA Provincial Clyde England, Kimberley Zhao, Jo Dundas, Gudrun Kemmer
Western NSW Dariusz Drozd, Manda Labuschagne, Natasha Jacobs, Jens Skovgaard
Western Victoria Peter Cooke, Jan Cooke, Shannon Irwin, Kathryn Graham
Whitsunday Terrence Sheedy, Noel Bugeia, Janeen Solomon, Ian Afflick
Wide Bay Ann McGhee, Mike Stoneman, Ian Cruickshank, Merl Mayes